آقای مطهری! برعکس نظر شما شرکت در انتخابات، احتمال حمله نظامی را بیشتر می‌کند

شما در مناظره با مهرداد بذرپاش می‌فرمائید: «یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در مورد آن صحبت کنیم، اهمیت انتخابات در شرایط فعلی کشور است. ما هم‌اکنون تحریم اقتصادی هستیم و در معرض تهدید نظامی هستیم. انتخابات پیام خوبی برای غربی‌ها دارد و می‌تواند بر اراده آنها برای ادامه تهدیدات علیه ما مؤثر باشد‌ … لذا ما در این انتخابات می‌توانیم به آنها پیام مهمی بدهیم.»

باز انتخابات شد و بوی زر و زور آمد و همه دلشان به حال کشور سوخت!

اولا در این مجلس حتی یک نفر که بشود اسمش را «نماینده» گذاشت، وجود ندارد. در سال‌های گذشته چه سعادتی نصیب ملت ایران شد، که در مجلس نهم قرار باشد این سعادت‌ها فزونی یابد؟ دوما شما مگر نگفتید که در این مجلس نمی‌شود کار کرد؟ مگر استعفا ندادید که مجلس شعبه‌ای از دفتر رهبری شده‌است؟ حالا چی شد که باز می‌خواهید منت گذاشته و به این ملت خدمت کنید؟

قست جالب سخنان شما ولی این جمله است: «شرکت در انتخابات آینده به نظر من از حیث وظیفه اسلامی و ملی بسیار حائز اهمیت است.»

من نمی‌دانم چرا وقتی حکومت در نامشروع بودن گیر می‌کند، اولین چیزی که به فکرش می‌افتد یادآوری «وظیفه» مردم می‌باشد! حالا جای شکرش باقیه که کلمه «ملی» هم اینجا به زبانتان آمده که معمولا صحبت از آن گناه کبیره است! آقای مطهری مردم فقط برای انجام وظیفه ساخته نشده‌اند. مردم باید حکومت را تعیین کنند و هر وقت نخواستند عوضش کنند. مردم حقوق هم دارند!

آقای مطهری! اگر انتخابات در یک نظامی معنی داشته باشد، نه احتیاجی به خواهش و تمنای شماست و نه فرمان این و آن. مردم به طور طبیعی در آن شرکت می‌کنند و کاندیداهایی که با افکارشان سازگاری دارد را انتخاب می‌کنند. وقتی نمایندگان – به حساب شما – ۱۳ میلیون ایرانی در زندانهای جمهوری به اصطلاح اسلامی شما به سر می‌برند، شما با چه روئی از مردم تقاضای شرکت در این نمایش را دارید؟ این قدر به شعور مردم توهین نکنید. شما می‌توانید زور بگویید، زندان کنید، اعدام کنید، از تحصیل محروم کنید، شکنجه کنید، ولی لطف کنید و انتظار همکاری داوطلبانه از مردم را نداشته باشید. به هرحال حکومت راه‌هایی دارد که مردم را با اکراه به پای صندوق‌های رای بکشاند. با مردم گرسنه هر کاری می‌شود کرد.

برگردیم سراصل مطلب که نظر شما در مورد شرکت در انتخابات برای کاهش تهدید نظامی اشتباه است. شما به خوبی می‌دانید که حکومت شما تقریبا با تمام دنیا سر جنگ دارد. الآن یک اتحادی در دنیا حاصل شده که دوست دارند عمر این حکومت هرچه زودتر پایان یابد. تردیدشان در اینست که ببینند می‌شود این کار را با هزینه کمتر انجام داد یا نه. رفتار این حکومت دیگر قابل تحمل نیست. پیشنهاد شما برای شرکت در نمایش انتخابات و دادن مشروعیت بیشتر به حکومت، آنرا وحشی‌تر خواهد کرد و تمامی امید دنیا به تغییر اوضاع را بر باد خواهد داد. اگر شما واقعا دلتان برای کشور می‌سوزد، باید مردم را به کارهایی تشویق کنید که باعت تغییر رفتار حاکمیت بشود. کمترین کار در این جهت – برعکس نظر شما – دوری از هرگونه مشارکت در مراسم حکومتیست. آن موقع شاید کشورهای غربی هم باور کنند که مردم خودشان از عهده تغییر رفتار حکومت برمی‌آیند و شاید احتیاجی به تهدید نظامی نباشد. شما و امثال شماها دارید کشور را قربانی خواسته یک شخص می‌کنید

Advertisements
این نوشته در اجتماعی ارسال شده و با , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s