آقای خامنه‌ای! برای ایجاد اتحاد در کشور، لطفا انتخابات مجلس را لغو کرده و یک همه‌پرسی برگزار کنید

با سلام

آقای خامنه‌ای شما رودست خوردید. سرداران و ثناگویان دارند می‌خورند ولی نفرین و فحش مردم نصیب شما می‌شود. این اواخر هم که وضع کشور بی‌ثبات به نظر می‌رسد، تلاش آقایان برای چپاول بیشتر شده چرا که فکر می‌کنند فرصت زیادی برای غارت ندارند. دیگر کار به اینجا رسیده که آقای عسگراولادی از قحطی سخن می‌گوید. سقوط وجحه شما از آن زمانی شروع شد که مست قدرت شدید و برای گسترش آن به هر شخصی که در این راه می‌توانست مفید باشد، مقامی، کارخانه‌ای، امتیاز انحصاری برای واردات کالایی دادید و از امکانات حکومتی بهره‌مندش کردید. همه ارگان‌ها را در دست گرفتید که مبادا کاری در این کشور بدون اراده شما انجام بگیرد. تا همین چند سال پیش هم اوضاع بر وفق مراد شما بود و حکمرانی شما مسلط بر اوضاع. اعتماد به نفس‌تان که بالا گرفت، اشتباهات شما هم شروع شد. شما جریان‌های سیاسی دیگر را از صحنه خارج کردید ولی به این نیاندیشید که اگر در کشور مشکلی پیش آید، دیگر نمی‌توان تقصیر این و آن گذاشت. شما به قول خودتان مشکل «دوگانگی در حاکمیت» را با آوردن احمدی‌نژاد حل کردید ولی هزاران مشکل برای این کشور و خودتان پدید آوردید.

آقای خامنه‌ای

وضع کشور خیلی خراب است. حقیقت در این مورد را نباید در گفته‌های زیبای شما سراغ گرفت بلکه در ارزش دلار. تورم و فقر کمر ملت را خمیده کرده. این در حالیست که رجال حکومتی که همگی فرمانبردار شما باشند، هر روز میلیاردها به ثروتشان افروده می‌شود. هیچ کشوری شکاف به این بزرگی بین مردم و حکمرانانش را تحمل نمی‌کند. یکی از وظایف اصلی مقامی که شما از آن خود کرده‌اید، حفظ یکپارچگی کشور می‌باشد که مردم همدیگر را و کشورشان را دوست داشته باشند. سیاست‌های شما ولی برعکس گروهی را در مقابل گروهی دیگر قرار می‌دهد. شما برای ۹ دی فراخوان می‌دهید، ستاد درست می‌کنید و همه امکانات را در اختیارشان می‌گذارید. در مقابل افراد گروه دیگر را اول میکرب، بعد معترض که مسئول عواقب اعتراضش باید باشد و در نهایت بیمار می‌نامید. آیا با این سیاست‌ها جای تعجب دارد که اوضاع کشور به سمت آرامش نمی‌رود؟

آقای خامنه‌ای

شما به کلمه «ایران» حساسیت خاصی پیدا کرده‌اید طوریکه حکومت از هرموقعیتی برای تضعیف حس «ایرانی بودن» استفاده می‌کند. آثار باستانی را تخریب می‌کنید، ایران را قبل از آمدن اسلام بی‌تمدن می‌نامید، هویت ایرانی را تحقیر می‌کنید. ولی ازاین غافلید که این پول‌های بادآورده از ثروت همین «ایران» است که بر جیبهای شما سنگینی می‌کند. شما برعکس گفته‌هایتان نتوانستید مردم را درقبال حوادث بعد از انتخابات توجیح بکنید. دلیلش هم خیلی ساده است چون صداقتی در کار نبوده‌ است.

آقای خامنه‌ای

گذشته را نمی‌شود کاری کرد. این مقدمه را آوردم که بدانیم اوضاع چگونه است. الآن باید دنبال فکر چاره بود. چاره‌ای عملی و کم هزینه. تا حالا پیشنهادهایی برای برون‌رفت از این اوضاع بحرانی کشور شده ولی با شناختی که از شما داریم، نمی‌توان انتظار چرخش در سیاستهای شما را داشت. همانطور که ذکر شد، جامعه شدیدا به دو گروه حکومتی و طرفدارانش و از آن طرف معترضان تقسیم شده که طرزفکرشان اصلا به همدیگر نمی‌خورد و این شکاف هر روز با تحریک این و آن عمیقتر می‌شود. باید دنبال چیزی گشت که هر دو گروه قبول داشته باشند. تنها نقطه مشترک این دو گروه «اعتقاد به بودن در اکثریت» می‌باشد. حکومت معتقد است که اکثریت مردم طرفدار نظامند و یک اقلیت ناچیز که فریب بیگانگان را خورده‌اند، وضع کشور را به هم ریخته‌اند. معترضین هم در مقابل اطمینان دارند که نظام از پشتیبانی اکثریت مردم برخورداد نیست.

آقای خامنه‌ای

بیایید هنری کرده و یک همه‌پرسی برگزار کنید. بیایید یک کار بزرگ انجام دهید که به اتحاد کشور کمک کند. این کارهایی که شما تاکنون فرمان به اجرایش داده‌اید، هنر نبود. اعتماد به نفس داشته باشید. بیایید یک بار دیگر – بعد از ۳۳ سال – از ملت بپرسید که آیا با این نوع حکومت موافقند؟ ۳۳ سال پیش مردم تصوری از «جمهوری اسلامی» نداشتند و در اوج جو انقلابی به یک سیستمی رای دادند که امیدوار بودند آرزویشان برای رسیدن به آزادی و پیشرفت را فراهم می‌کند. الآن این سیستم در طول ۳۳ سال توانایی‌ها و ضعفهایش را نشان داده است. اگر مردم دوباره به این سیستم رای دادند، چه بهتر. شما با یک تائیدیه از مردم خیلی راحت‌تر خواهید توانست کشور را اداره کنید. اتحاد در کشور بوجود خواهد آمد و همه از نظر اکثریت باخبر خواهند شد. می‌دانم که الآن می‌فرمائید ۹ دی یک رفراندوم بود. ولی باید قبول کنید که این روش جواب نمی‌دهد که یک گروه همه امکانات را داشته باشد و دیگری هیچ. و اگر ۹ دی واقعا بک رفراندوم بود که دیگه الآن بحرانی نداشتیم. حقیقت این است که هنوز مردم قانع نشده‌اند. این رفراندوم باید رسمی و با تمام اصول لازمه اجرا شود و الا دردی را دوا نمی‌کند.

آقای خامنه‌ای

اداره کشور کار پیچیده‌ایست و احتیاج به تخصص دارد. با مصلحت‌گرایی شاید بشود حکومت کرد ولی نمی‌توان کشور را اداره کرد. نتیجه‌اش این بحرانی می‌شود که همه می‌بینند و مردم با آن هر روز درگیرند. این بحران با گفتن جمله‌های زیبا و آرامش‌دهنده حل نمی‌شود. برای حل بحران باید تمامی ملت دست در دست هم بدهند و حکومت را از خودشان بدانند. شما متوجه هستید که الآن وضع به مراتب بدتر از دو سال پیش است. بعد از انتخابات مجلس هم وضع بدتر خواهد شد. پیش‌بینی اوضاع روزهای بعد از انتخابات کارسختی نیست. شکاف بین جکومت و مردم بیشتر خواهد شد. جکومتی که دائم مشغول ثابت کردن مشروعیتش باشد، دیگر وقتی برای اداره کشور نخواهد داشت. همه این مساٍئل را می‌توان با یک همه‌پرسی براحتی و با کمترین هزینه حل کرد. انتخاباتی که شرایط و اصول لازمه یک انتخابات قابل قبول مردم را ندارد، گرهی از مشکلات این کشور را باز نخواهد کرد.

Advertisements
این نوشته در سیاسی ارسال شده و با , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s